Mobil Uygulama Yapımı Hakkında Her Şey

2019 İçin Henüz Yapılmamış Mobil Uygulama Fikirleri

985

Uygulamalar tamamen mobil pazara hakim. Küçükten büyük işletmelere kadar, herkes mobil cihazlar aracılığıyla daha fazla müşteri cezbetmek için kendi özel mobil uygulamalarını satın alıyor veya geliştiriyor. Bu konuya istinaden bir çok şaşırtıcı mobil uygulama yapma fikrini bu yazıda bulabileceksiniz. Belki siz de geliştirmek için kendinize uygun uygulama fikrini bulabilir ya da bu benim aklıma gelmişti diyebilirsiniz…

Özel bir mobil uygulama kullanarak gezinmek bir mobil web sitesine göre çok daha kolaydır çok daha iyi görünür. Ayrıca, mobil uygulama Geliştirme dünyadaki hemen hemen her geliştirici bu alanda para kazanmak için çok fazla çalışıyor.

2019 Yılında Yapılması Gereken 13 Müthiş Mobil Uygulama Fikirleri

1-Gittiğiniz lokasyonlarda mevcut boş bir otopark bulacak bir uygulama. Bu uygulama, gerçek zamanlı olarak çevrenizde ücretsiz bir park alanı bulmak için GPS, konum, Web Kamerası ve Park verileri yararlanacaktır.

2-Gittiğiniz bir resoranda veya sinemada oturma düzenini görüp istediğiniz bir masa/koltuk seçebileceğiniz ve belirli bir süre için rezervasyon yapmanızı sağlayan Rezervasyon uygulaması.

3-Belirli bir alandaki(Örneğin; Kadıköy) tüm alışveriş merkezlerinin dijital haritasını depolayacak ve önünüze serecek bir navigasyon uygulaması.Uygulama ayrıca seçtiğiniz Alışveriş Merkezinin haritasında gezinme önerileri, orada bulunan mağazalar, wc, restoran, otopark, çocuk parkı durumunu kontrol etmek için kullanılabilir.

4-Otomatik olarak bulunduğunuz yere göre cihazınızı otomatik olarak sessiz moda alacak bir telefon susturma uygulaması. Örneğin, bir toplantıda ya da ofiste telefonunuzu sessiz moda almayı unuttunuz, uygulama otomatik olarak konumunuzu tespit ederek telefonunuzu sessiz moda alacak.

5-Oluşturacağınız takvime ve planınıza göre size uyarı veren bir finans ve fatura yönetimi uygulaması. Ödeme vadesi yaklaştığında uyarıları gönderir, örneğin; oda arkadaşları arasında faturaları böler ve onlara uyarılar gönderir.

6-Otomatik olarak tüm sosyal ağlardan arkadaşlarınızın listelerini tarayarak; benzer faaliyetleri, müzikleri, paylaşımları ve daha fazlasını kullanarak eşleşmeye dayalı bir flört uygulaması.

7-Gitmek istediğiniz tatil bölgesine ve yapmak istediğiniz tatil tipine göre size öneride bulunacak ve size bir seyahat haritası oluşturacak bir Seyahat Önerileri uygulaması. Aynı zamanda gittiğiniz bölgede size gezilecek yerleri, yemek yenmesi gereken restoranları veya koyları listeler.

8-Belirli restoranda gerçek zamanlı menüleri, masa durumunu kontrol etmek için aynı zamanda rezervasyon yapmak ve uygulama içinde ücreti ödemeye özel bir restoran uygulaması.

9-Teslim edilmesi gereken ürünün türü, konumu, boyutu ve ağırlığına göre yerel alanda en iyi teslimat seçeneğini bulacağınız ve fiyata göre filtreleme yapabileceğiniz bir kargo uygulaması.

10-Restoranların her gün fazla yiyecekleri bağışlamak için yerel alanlarında uygun hayır kurumlarını bulabilecekleri bir gıda bağış sistemi. Bu sadece bir tasarruf değil, aynı zamanda yoksul insanların çok yardımcı olacaktır.

11-Bir toplantı veya ekip tüm üyeleri bir araya gelip gerçek zamanlı olarak fikir ve geri bildirimler katkıda bulunarak bir ekip sunumu yapmak için çevrimiçi işbirliği sağlayacak bir bulut sunum uygulaması.

12-Kitabın bir resim çekmek ve Amazon, Goodreads ve diğer platformlardan anında değerlendirmeleri almak izin verir kitap inceleme uygulaması/kitap okumak ya da satın almak için olsun seçim yapmanıza yardımcı olmak için.

13-Belirli bir proje için ekip üyeleri bulmak için bir mobil uygulama. Uygulama geliştiriciler, yazarlar, tasarımcılar ve diğer serbest ve/veya profesyoneller platforma katılarak para kazanmak için farklı projelere katılmabilirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.