Mobil Uygulama Yapımı Hakkında Her Şey

Mobil Uygulama Nasıl Yapılır?

36

Son zamanlarda artan uygulamalar ve olumlu geri dönüşleri pek çok insanı harekete geçirmeyi başardı. Şu sıralar insanların akıllarında tek bir soru var “Mobil uygulama nasıl yapılır?” Bu noktada şu ayrımı iyi yapmak gerek. Uygulamanızı insanların ihtiyacı için mi çıkaracaksınız yoksa sadece gelir elde etmek için mi? Çünkü gelir elde etmek amacıyla piyasada pek çok amaçsız ve fuzuli uygulama var. Sizde ikinci seçeneği tercih edenlerdenseniz bu işe başlamamanız daha doğru olacaktır. Eğer uygulamayı ihtiyaca göre yapmayı düşünüyorsanız ve bu doğrultuda çalışıyorsanız emin olun başarı elde edeceksiniz.

Şimdi gelelim asıl soru olan mobil uygulama nasıl yapılır sorusuna. Mobil uygulamalarınızı Android ve IOS olmak üzere iki farklı kesime hitap edecek biçimde çıkarabilirsiniz. Tabi dilerseniz sadece tek bir işletim sistemine yönelikte çıkarabilirsiniz.

Günümüzde uygulamaların sayısı her geçen gün artış gösteriyor. Bu kadar çok talebi gören girişimciler, mobil uygulama nasıl yapılır sorusunun cevabını arıyor. Artık neredeyse hayatımızın her yerinde bu uygulamalar var. Parlak fikirlerinizi uygulamaya dökerek binlerce insana ulaşabilirsiniz. Bu başarıyı yakaladıktan sonra elbette belli bir gelirde elde edeceksiniz. Ancak şunu unutmamakta fayda var. Uygulama dünyasında kıyasıya bir rekabet söz konusu. Bu büyük havuza çok farklı fikirlerle girerek kendinizi gösterebilirsiniz. Bu işe başlayacaksanız

Mobil uygulama yapmak için en çok tercih edilen platformlardan bazıları şunlardır:

1- Mobiroller

Bu platform, Türkler tarafından kurulmuş ve geliştirilmiş bir platformdur. Daha çok bu işe yeni başlayan kitlelerin tercih ettiği yerlerden birisi. Mobiroller platformunda uygulama yapmak için herhangi bir kod bilginizin olması gerekmez. Burada hazırladığınız uygulamalar birkaç dakika içinde hazır olur ve tarafınıza sunulur.

Mobiroller, uygulamalarınızı hem IOS hem de Android cihazlar için yapma imkânı sunuyor. Bu platformda ücretsiz mobil uygulama oluşturabilirsiniz. Ücretsiz mobil uygulaması oluşturmanız tek bir kötü yanı var. O da yaptığınız uygulamadan herhangi bir gelir elde edemezsiniz. Eğer sizde mobil uygulamanız üzerinden reklam geliri almak istiyorsanız senelik 190 dolar ücreti olan Premium Mobiroller üyeliği satın alabilirsiniz.

2- GoodBarber

Bir başka uygulama oluşturma ve uygulama geliştirme platformu da GoodBarber’dır. GoodBarber platformu üzerinde aklınızdaki fikri uygulamaya dökebilmeniz için 100’den fazla şablon var. Sizinde aklınızda sürekli olarak “Mobil uygulama nasıl yapılır?” sorusu varsa, Goodbarber bu sorunuzun tam cevabı.

Goodbarber platformunda mobil uygulamanızı hazırlarken hiçbir kod bilgisine sahip olmanıza gerek yok. Mevcut şablonlar içerisinden kendi uygulamanızı hazırlayabilirsiniz. Goodbarber platformundan ilk ay ücretsiz bir şekilde faydalanabilirsiniz. Daha sonra bu süre bittiğinde aylık 32 euro karşılığında üyeliğinizi devam ettirebilirsiniz.

3- Smartface.io

Smartface.io platformu ABD merkezlidir. Bu platformun ARGE merkezi ise İstanbul’da yer alıyor. Bu platform sayesinde kendi uygulamanızı yapabilirsiniz. Üstelik uygulamalarınızı hem IOS hem de Android işletim sistemlerine göre hazırlayabilirsiniz.

Smartface.io yalnızca Windows işletim sistemine sahip bilgisayarlarda çalışır. Bu platformdan belli bir süre ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz. Daha sonra aylık 99 dolar karşılığında Premium üyelik alarak uygulamalarınızı yapmaya devam edebilirsiniz.

4- T-APPZ

T-APPZ platformu diğer birçok uygulama geliştirme platformlarına göre biraz daha pahalı bir servistir. Bu fiyat farkının asıl nedeni, diğer birçok platformlarda yaptığınız uygulamaların e-ticaret ile uyumsuz olması problemini T-APPZ platformunda yaşamıyorsunuz.

T-APPZ, kısa bir zaman önce ülkemizde faaliyet gösteren Ideasoft firması ile iş birliği yaptı. Bu iş birliği ile T-APPZ, daha çok Türk kullanıcıya ulaşmayı hedefliyor. T-APPZ’ye sahip olmak ve kusursuz bir uygulama yapmak istiyorsanız ayda 199 dolar ücret ödemeniz gerekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.