Mobil Uygulama Yapımı Hakkında Her Şey

Mobil Uygulama Yaparak Para Kazanma

28

Mobil uygulama yaparak para kazanma düşüncesi birçok insana sıcak geliyor. Özellikle son zamanlarda mobil uygulama sayısında ciddi bir artış yaşanıyor. Yapılan bu uygulamaların büyük bir çoğunluğunu oyunlar oluşturuyor. İnsanlar mobil uygulama yaparak ellerinde bir kitle tutmak istiyor. Aynı zamanda reklam gelirleriyle de ciddi kazançlar elde edebiliyorlar. İşin bu boyutunun farkına varanlar ise hiç zaman kaybetmeden mobil uygulama yaparak para kazanma işine soyunuyor.

Ülkemiz piyasasında pek çok kişi mobil uygulama yaparak gelir elde ediyor. Bireysel olarak mobil uygulamalar geliştiren kişiler dışında kurumsal olarak da bu işleri yürüten firma sayısı oldukça fazla. Şu sıralar mobil uygulama yapmanıza olanak sağlayan web siteleri, en çok tercih edilen yöntemlerin başında geliyor. Bu türden web sitelerine ücretsiz kayıt olduğunuz takdirde, sınırlı olanaklarla mobil uygulamanızı geliştirebilirsiniz. Bu web sitelerinde ücretli üyelik paketlerini satın alarak mobil uygulamanız için çok daha çeşitli seçenekleri ve fonksiyonları aktif edebilirsiniz.

Mobil uygulama yaparak para kazanma fikri size de sıcak geliyorsa yapmanız gereken birtakım şeyler var. İlk olarak bu işten ciddi kazançlar elde etmek istiyorsanız yeteneğinizin dışında bilginizin de olması gerekiyor. Android cihazlar için APK, IOS cihazlar için IPA’yı çok iyi bilmeniz gerekir. Aynı zamanda Android Studio ve Xcode gibi yazılımları çok iyi derecede bilmeniz gerekiyor. Bu tür donanımsal bilgilere sahip olduktan sonra dilediğiniz uygulamaları yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.