Mobil Uygulama Yapımı Hakkında Her Şey

Mobil Uygulama Yapma Dersleri

180

Mobil uygulama yapma dersleri çeşitli başlıklar ve alt başlıklar altında incelenebilir. Mobil uygulama yapma işine girişmeden önce ilk olarak toplumun ihtiyacını çok iyi bir şekilde tespit etmeniz gerek. Aynı kategoride, aynı tarzda yüzlerce uygulaması bulunan konulardan uzak durmalısınız. Farklı ve benzersiz bir uygulama fikrini bulduktan sonra asıl bölüm olan uygulamayı geliştirme adımlarına başlayabilirsiniz.

Mobil uygulama yapma dersleri aslında tek bir konu altında toplanır. Java diline ne kadar çok hakimseniz aynı derecede güzel ve kusursuz bir uygulama elde etmiş olursunuz. Yaptığınız uygulamalar, Android ve IOS olmak üzere iki farklı platformda yayınlanır. Her iki platformda da uygulamanızı yayınlayabilmek için senelik belli bir ücret ödemeniz gerekir.

Bilmeniz gereken ilk şey Android ve IOS için hangi programlara ihtiyacınız olduğu konusudur. Android platformu için uygulama geliştirecekseniz Android Studio ya da Eclipse programlarını edinmeniz gerek. Bu programlar vasıtasıyla APK dosyası hazırlamış olacaksınız yani uygulama dosyanız. Daha sonra yapmış olduğunuz bu uygulamayı Play Store mağazasına yükleyebilirsiniz.

IOS platformları için mobil uygulama yapacaksanız gerekli olan program ise Xcode. Yalnız bu program Windows işletim sistemlerinde çalışmaz. Yalnızca MAC bilgisayarlarda çalışır. Bu programla uygulamanız için IPA dosyanızı hazırlayabilirsiniz. Tıpkı Android platformundaki APK dosyası gibi. Hazırladığınız bu uygulamayı da APP Store mağazanıza yükleyebilirsiniz. Mobil uygulama yapma dersleri temel olarak bu şekilde işliyor. Program diline hâkim olduktan sonra dilediğiniz uygulamayı yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.