Mobil Uygulama Yapımı Hakkında Her Şey

Mobil Uygulama Yapma Sitesi

55

İnternet dünyasında bulunan pek çok yazılım, hazır sistemler sayesinde ücretsiz web siteleri oluşturabiliyorsunuz. Aynı şekilde mobil uygulamaları da ücretsiz sunulan platformlar sayesinde oluşturabiliyorsunuz. Şu an piyasada faaliyet gösteren birçok mobil uygulama yapma sitesi var. Bu siteler sayesinde zihninizde tasarladığınız uygulamaları kısa bir sürede yapabilirsiniz.

Mobil uygulama yapma sitesi aracılığıyla ücretsiz olarak yaptığınız uygulamalarda ne yazık ki reklam geliri elde edemezsiniz. Gelir elde etmek için uygulamayı yaptığınız platformdaki premium üyeliklerden satın almalısınız.

Piyasada en çok tutulan mobil uygulama yapma siteleri şu şekilde:

1- ShoutEm

ShoutEm ile aklınızdaki tüm uygulamaları tasarlayabilir ve reklam gelirleriyle kazanç elde edebilirsiniz. Birçok kişi uygulama yaparken ShoutEm platformunu kullanıyor. Bu platformda yaptığınız uygulamalar pek çok sosyal medya platformlarına (Facebook, Twitter, Foursquare vs) entegre edilebiliyor.

ShoutEm ile yaptığınız uygulamaları hem App Store hem de Google Play’de paylaşabilirsiniz. Üstelik ShoutEm üzerinden uygulamanızı istediğiniz zaman güncelleyebilirsiniz.

2- Appery.io

Appery platformu ile hem IOS hem Windows hem de Android işletim sistemleri için uygulamalar yapabilirsiniz. Appery, bulut tabanına sahip olduğundan dolayı herhangi bir indirme işlemi yapmanıza gerek kalmıyor. Bu sayede zamandan da tasarruf yapmış oluyorsunuz. Uygulama arayüzü için çok fonksiyonlu görsel düzenleyici de yer alıyor. Bu görsel düzenleyici ile sürükle bırak yöntemi ile uygulamanıza arayüz seçebilir ve ekleyebilirsiniz.

Appery platformunda pek çok eklenti de yer alıyor. Uygulamanız için dilediğiniz eklentiyi kullanabilirsiniz. Bunun yanında dilerseniz kendi eklentilerinizi de yükleyebilirsiniz.

3- Mobile Roadie

En popüler uygulama geliştiricilerinden biri de Mobile Rodie’dir. IOS ve Android için uygulamalarınızı profesyonel bir şekilde bu platformda geliştirebilirsiniz. Web sitenizdeki içerikleri uygulamanıza entegre edebilir aynı şekilde uygulamadaki verileri de web sitenize aktarabilirsiniz. Mobile Roadie uygulamasını ücretsiz bir şekilde sınırlı olanaklarla kullanabileceğiniz gibi premium üyeliklerde satın alarak Mobile Roadie platformunu sınırsız bir şekilde kullanabilirsiniz.

Mobile Roadie platformunda ücretli üyelikler 125 dolardan başlayıp 667 dolara kadar çıkıyor. En çok tercih edilen mobil uygulama yapma sitesi kategorisinde ilk sıralarda yerini koruyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.