Mobil Uygulama Yapımı Hakkında Her Şey

Ücretsiz Mobil Uygulama Yapma

81

Ücretsiz mobil uygulama yapma için birçok yöntem arasından dilediğinizi kullanabilirsiniz. Bu yöntemlerden en çok kullanılanı ise web siteleri aracılığıyla mobil uygulama yapma. Bilindiği üzere bu gibi platformlar kullanıcıların mobil uygulama yapmasını sağlıyor. Hiçbir kod bilgisine sahip olmadan ücretsiz mobil uygulama yapma imkanından yararlanabiliyorsunuz. Bu gibi platformların temel mantığı ise sürükle bırak metodundan ibarettir. Yani web site üzerinden hoşunuza giden bir ara yüzü beğendiğiniz takdirde mouse ile basılı tutup sürükleyerek çalışma alanınıza bırakırsınız. Aynı şekilde uygulamanıza özellik eklemek içinde birçok eklenti arasından dilediğiniz eklentiyi mobil uygulamanıza ekleyebilirsiniz.

Mobil uygulama yapma siteleri ile kendi uygulamanızı yapmayı düşünüyorsanız, ücretsiz alınan üyeliklerle çok ciddi işler yapamayacağınızı belirtmek isteriz. Uygulama dosyalarına sahip olmak, reklam geliri sağlamak ve sınırsız ara yüz ve eklenti seçeneklerinden faydalanmak için ücretli üyeliklere geçiş yapmanız gerekiyor.

Web siteler dışında ücretsiz mobil uygulama yapma için bir diğer yöntem, uygulamayı bizzat sizin kodlamanız gerekir. Android ve IOS platformlarına özel ayrı ayrı yapacağınız uygulamalar ile sizde bu pazarda yerinizi ayırtabilirsiniz. Ancak şunu unutmamakta da fayda var. Uygulamanızı her ne kadarda ücretsiz yaparsanız yapın, bu uygulamaları Play Store ve APP Store’da yayına sokmanız için senelik ücret ödemek mecburiyetinde kalacağınızı unutmayın. Tüm bu detayları bildikten sonra ve şartları size uyduğu takdirde istediğiniz bütün uygulamaları ücretsiz bir şekilde tamamen yeteneğinize bağlı olarak yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.